:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Usuwanie drzew i krzewów

Komunikaty, Usuwanie drzew krzewów - zdjęcie, fotografia

Usuwanie drzew i krzewów z własnych posesji nie wymagają już pozwolenia

Od 1 stycznia 2017 roku zezwolenia na usunięcie nie wymagają drzewa oraz krzewy, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości będących własnością Skarbu Państwa, firm czy osób fizycznych, które usuwają drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie przyrody bez zezwolenia mogą usuwać drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza : 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego , oraz 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Zezwolenia nie wymaga również osuwanie krzewów, które rosną w skupiskach,
o powierzchni do 25 m2.

Usuwanie drzew i krzewów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się