:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C bezchmurnie

SMOG !!!! Ostrzeżenie I stopnia

Kiedy: 2018-01-03 , godzina: 00:00

Zdrowie, Ostrzeżenie stopnia - zdjęcie, fotografia

W związku z utrzymywaniem się wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza (PM2,5) w województwie mazowieckim zostało wydane ostrzeżenie I stopnia (najniższe w trójstopniowej skali). Ostrzeżenie obowiązuje do 3 stycznia.

W trakcie występowania podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na „ świeżym ”powietrzu. Dotyczy to szczególnie osoby wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku , z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego powinny :

  • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,

  • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,

  • zaniechać palenia papierosów.

W przypadku zauważenia negatywnych obiadów mogących mieć źródło w jakości powietrza należy skontaktować się z lekarzem. Dla naszego wspólnego dobra osoby udające się do pracy, szkół itp. powinny ograniczyć ruch samochodowy i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej lub tak organizować przejazd samochodem, aby zabierać maksymalną liczbę pasażerów.

SMOG !!!! Ostrzeżenie I stopnia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się