:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C bezchmurnie

SKOK Wołomin – afera zatacza coraz szersze kręgi

Komunikaty policyjne , Wołomin afera zatacza coraz szersze kręgi - zdjęcie, fotografia

Zarzuty ogłoszono już 728 osobom

SKOK Wołomin – afera zatacza coraz szersze kręgi i wydaje sie nie mieć końca.

Na polecenie Prokuratora z Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie 28 sierpnia zatrzymany został Tomasz S. - były członek zarządu spółki właściciela telewizji TVR. 23 sierpnia funkcjonariusze policji zatrzymali byłego prezesa SKOK Wołomin - Mariusza G. i byłego członka zarządu spółki właściciela telewizji TVR Dominik de V.

Do Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie doprowadzony został Piotr P. - były oficer WSI służący w PRL w kontrwywiadzie wojskowym, który do 2012 r. był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej SKOK w Wołominie. Postawione zostały im zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy na sumę prawie 13 mln zł oraz sprzeniewierzenie mienia SKOK w Wołominie o wartości prawie 6 mln zł.

W trakcie śledztwa potwierdzono że spółka TVR sp. z o.o., która jest włascicilem telewizji TVR, finansowana była ze środków pochodzących z oszustw kredytowych popełnionych na szkodę SKOK w Wołominie.

Zarzutu ogłoszono już 728 osobom z czego 64 są aresztowane , a do zamknięcia tej listy jest jeszcze podobno daleko. Podejrzany Piotr P. do chwili obecnej usłyszał 679 zarzutów oszustwa na łączną kwotę 1 mld 353 mln 124 tys. zł , wyłudzonych pożyczek . Ponadto prokuratorzy ogłosili mu ponadto 87 zarzutów dotyczących prania brudnych pieniędzy na kwotę 161 mln 323 tys. 169 zł. Natomiast prezesowi zarządu SKOK w Wołominie Mariuszowi G. ogłoszono 539 zarzutów w zakresie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem na łączną kwotę 660 mln 384 tys. zł. Kwoty porażają, szkody wyliczone są na około 3 miliardy złotych (...)

Prokuratury Okręgowe Gorzów Wielkopolski , Warszawa-Praga w Warszawie oraz Prokurator Krajowy powołali specjalne zespoły do prowadzenia tych śledztw. Z uwagi na zawiły charakter tych postępowań i szczególną ich wagę , Prokuratura Krajowa będzie sprawować nad nimi nadzór . Wyglada na to że jeszcze o tej sprawie usłyszymy.

SKOK Wołomin – afera zatacza coraz szersze kręgi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się