:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C bezchmurnie

Konto bankowe w Wielkiej Brytanii - czy jest wymagane do podjęcia pracy?

Komunikaty, Konto bankowe Wielkiej Brytanii wymagane podjęcia pracy - zdjęcie, fotografia

W dzisiejszym świecie nikogo nie dziwi zarabianie pieniędzy za granicą przy gromadzeniu i wydawaniu ich w Polsce. Praca za granicą pozwala zwiększyć comiesięczne przychody. Posiadanie konta jest w Wielkiej Brytanii niejako wymuszone przez potencjalnych pracodawców. W jaki sposób założyć konto i przesłać pieniądze naszej rodzinie na polski rachunek?

Założenie konta potrzebnego do pracy

O ile przy pracy w Wielkiej Brytanii posiadanie konta nie jest formalnym obowiązkiem, to może być to wewnętrzny wymóg danego pracodawcy, co jest wręcz oczywiste w przypadku większych firm. Rzadką alternatywą jest wystawienie czeku, który można zrealizować w wyznaczonych bankach. Nie spotkamy się z opcją otrzymania gotówki do ręki (przynajmniej nieoficjalnie). Nie wchodzi w grę też opcja płatności na polskie konto. Pozostaje założenie konta na terenie Wysp. Warunkiem do jego utworzenia jest przebywanie na terenie kraju, co wyklucza wykonanie tego przed przyjazdem. Dane niezbędne w procesie rejestracji to przede wszystkim adres zamieszania oraz tożsamość potwierdzona dwoma dokumentami. Bardzo często są to paszport, karta płatnicza z rodzimego kraju czy prawo jazdy, choć w grę może wchodzić tylko to brytyjskie. Adres potwierdzimy za pomocą uregulowanych rachunków za media wykorzystane stacjonarnie w miejscu zamieszkania (np. za energię elektryczną, potwierdzenie najmu itp.). Może to być kłopotliwe, gdy najem danego miejsca jest dzielony na wiele osób lub został dokonany "na czarno". Wiele przydatnych informacji znajdziemy w serwisie pieniadzezagranica.pl.

 

Przesyłanie pieniędzy na konto w Polsce

Przy standardowych i nieco archaicznych rozwiązaniach, jak osobista wypłata pieniędzy z ich dostarczeniem na teren Polski, możemy zyskać lub stracić w zależności od kursów danej waluty. Poza tym musimy się liczyć z marżą, jaką narzuca kantor. Oczywiście nie jest to też wystarczająco bezpieczne ani szybkie. Przy przelewach bankowych możemy być obciążeni pewnymi opłatami, a waluta zostanie przeliczona na docelową wartość w złotówkach po kursie bankowym. Konto walutowe mogłoby być swoistym rozwiązaniem, gdyby nie fakt, że jego koszty mogą być wyższe niż różnica wynikająca z przewalutowania. Warto upewnić się co do warunków świadczenia takich usług. Można to zrobić, sprawdzając ranking kont bankowych. Pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z firm oferujących pośredniczenie w takiej operacji, co skutkuje sprawnym przelewem o niższych kosztach. Niekiedy można dzięki nim dokonać przesyłu pieniędzy bez zmiany waluty.

Konto bankowe w Wielkiej Brytanii - czy jest wymagane do podjęcia pracy? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się