:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C bezchmurnie

Drogi wojewódzkie na terenie powiatu wołomińskiego

Drogi wojewódzkie na terenie powiatu wołomińskiego, z którego wielu mieszkańców dojeżdża do pracy w stolicy, znajdują się w fatalnym stanie. Za warunki jazdy prowadzącą z Wołomina do Warszawy drogą 634, gdzie ostatni porządny remont przeprowadzono w... 1976 r. wstydzą się lokalni samorządowcy, chociaż nie od nich one zależą. W niewiele lepszym stanie znajduje się droga 631 z Rembertowa przez Marki do Nieporętu. Brakuje wschodniej części obwodnicy Warszawy, bezkolizyjnych przejazdów kolejowych – a pociągi jeżdżą tu często i opuszczone bariery zwielokrotniają zatory samochodowe. Nie wystarczy kłaść asfalt tam, gdzie są dziury w jezdni ani od czasu do czasu pasy świeżo pomalować. Potrzeba nowych wiaduktów, dwupasmowych arterii, wielopoziomowych skrzyżowań. Nowy sejmik musi o nie zadbać. Wiele dróg wojewódzkich w powiecie wołomińskim pozostaje w takim stanie jak w 70 latach, kiedy samochodów było bez porównania mniej, co najwyżej zamontowano światła na tych skrzyżowaniach, gdzie najczęściej zdarzały się wypadki.

Drogi wojewódzkie na terenie powiatu wołomińskiego komentarze opinie

 • gość 2014-10-14 17:49:40

  Drogi są ważne, ok. Większa część z nas, mieszkańców powiatu dojeżdża jednak pociągami. Sejmik ma na ich funkcjonowanie również wpływ. I to chyba większy niż na drogi samochodowe. Tutaj o tym pisze jeden z kandydatów do sejmiku, Ambroziak: http://www.mariuszambroziak.pl/program-wyborczy.html

 • gość 2014-10-22 19:20:50

  Ja osobiście uważam że powinno być więcej pociągów po godzinie np: 20, fakt większość dojeżdża pociągami i często jest problem z powrotem szczególnie jeżeli ktoś pracuje do późna. Co do linku który jest wyżej zapoznałam się z programem Pana Ambroziaka i wydaje się całkiem sensowny jeżeli chodzi o problemy związane z podwarszawskimi miejscowościami , szczególnie że sam chyba z takiej pochodzi , więc rozumie na czym polegają takie utrudnienia.

 • gość 2014-10-24 20:33:10

  Co do strony internetowej Ambroziaka którą ktoś podał wyżej - ku mojemu zaskoczeniu nie tylko o drogach jest sensownie napisane , ale również o innych pomysłach jak poprawić dojazdy.Naprawdę ciekawe.

 • gość 2014-10-28 07:35:24

  Ambroziaka z tego co widać kwestie komunikacyjne na Mazowszu bardzo zajmują. Bo w sumie obecnie to nie mamy warunkow do tego by jakikolwiek środek transportu stał się bezpieczny i wygodny... z pociągami wiadomo jaki mamy klimat, a polskie drogi... ahhhh

 • gość 2014-10-31 17:25:28

  Postulaty MWS co do poprawy transportu muszą zostać zrealizowane nie tylko na obrzarze pow. wołomińskiego, ale całego mazowsza a szczególnie podwarszwskich obszarów, po drogach których codziennie tysiące osób zmierzają do pracy.

 • gość 2014-11-03 21:09:19

  Dlatego właśnie dajmy szansę Ambroziakowi pokazać na co go stać, pozwólmy na to aby ktoś w końcu zaczął wykorzystywać a nie marnować nasze pieniądze.

Dodajesz jako: Zaloguj się